cerebric امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

cerebric: امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بگذاریم حجازی، حجازی بماند

«حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده‌ای با تبدیل حجازی به یک صورت مقدس، تلاش در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر پرسش بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری

بگذاریم حجازی، حجازی بماند

بگذاریم حجازی، حجازی بماند

عبارات مهم : ایران

«حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده ای با تبدیل حجازی به یک صورت مقدس، تلاش در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر پرسش بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری داشته اند. حجازی نباید وسیله ای باشد جهت کوبیدن و طرد دیگران و پله ای جهت اوج رفتن بعضی دیگر. بگذاریم حجازی، حجازی بماند.»

به گزارش ایسنا، هفته نامه چلچراغ نوشت: «ایرانیان همان قدر که ید طولایی در مرده پرستی دارند، در افسانه سازی و داستان سرایی در مورد شخصیت های از دست رفته نیز دارند. کافی است حجم صحبت ها و اظهار نظرها راجع به ناصر حجازی را که تازه چند سال هست، از دنیا رفته هست، رصد کرد تا متوجه شویم که توانایی اعتماد به روایت های تاریخی مربوط به قرن ها پیش چقدر می تواند باشد.

بگذاریم حجازی، حجازی بماند

حجازی، ستاره شماره یک فوتبال کشور عزیزمان ایران قبل از انقلاب بود. کمتر مجله و نشریه ای از قبل از انقلاب می توان پیدا کرد که پوستری از حجازی را به تنهایی یا در کنار خوانندگان و هنرپیشگان چاپ نکرده باشد. هنگامی که انقلابی در کشور عزیزمان ایران رخ داد که حرف مهم اش قبل از هر گونه آرزوی بزرگ سیاسی، مخالفت با فساد هنری به زعم داعیه داران آن بود، مشخص است که نوع برخورد با حجازی بعد از انقلاب به چه شکلی بوده است.

خوانندگان و بازیگرانی که در قاب تصویر کنار حجازی می ایستادند، اغلب ترک وطن کردند ولی حجازی با این که امکان مهاجرت داشت، در کشور عزیزمان ایران ماند. با طرح ۲۷ ساله ها از تیم ملی کنار گذاشته شد و بعد از چند سال بازی در استقلال بازنشسته شد. او با وجود همه فشارها و برعکس بعضی از هم دوره ای هایش به یک باره انقلابی و مذهبی نشد و با همان صورت از ته تراشیده قبل از انقلاب و همان خوش پوشی و خوش تیپی ذاتی اش در کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب ماند و بر تصویر بسیاری که با رنگ عوض کردن به همه چیز رسیدند، مرارت کشید و سر از بنگلادش درآورد.

«حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده‌ای با تبدیل حجازی به یک صورت مقدس، تلاش در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر پرسش بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری

حجازی ولی از دهه ۷۰ سرنوشت خوبی پیدا کرد. او در تیم های زیادی به سمت سرمربی گری رسید و دو بار نیز سکان هدایت آبی ها را در دست گرفت که یک بار موفق و یک بار ناموفق بود.

در این سال ها تلاش شده است است تا از حجازی صورت ای ساخته شود كه خیلی با واقعیت هم خوانی ندارد.

حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده ای با تبدیل حجازی به یک صورت مقدس، تلاش در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر پرسش بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری داشته اند. حجازی نباید وسیله ای باشد جهت کوبیدن و طرد دیگران و پله ای جهت اوج رفتن بعضی دیگر. بگذاریم حجازی، حجازی بماند.

بگذاریم حجازی، حجازی بماند

محبوبیت عابدزاده، فراتر از رنگ ها

احمدرضا عابدزاده به عنوان یکی از دو دروازه بان برتر تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران این اقبال را داشته است که در هر دو تیم پرطرفدار کشور عزیزمان ایران بازی کند. عابدزاده به عنوان دروازه بان مهم تیم ملی ایران، در سال ۶۹ به استقلال پیوست. او توانست با استقلال قهرمانی لیگ قدس، کلوب های پایتخت کشور عزیزمان ایران و کلوب های آسیا را کسب کند.

در سال ۶۹ او با درخشش در بازی های آسیایی پکن لقب عقاب آسیا را از سوی مردم گرفت. لقبی که جهت نخستین بار به عابدزاده داده شد و تا ابد نیز متعلق به اوست. دروازه بانی فوق العاده عابدزاده و خنده ها و صورت فتوژنیکش به اضافه خوش تیپی ذاتی اش در بین فوتبالیست های سبیلوی آن وقت خیلی سریع جهت او در بین طرفداران تیم استقلال و حتی پرسپولیس و دیگر تیم ها محبوبیت به همراه آورد.

«حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده‌ای با تبدیل حجازی به یک صورت مقدس، تلاش در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر پرسش بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری

با تمام شدن فوتبال عابدزاده بحث بر سر پرسپولیسی یا استقلالی بودن عابدزاده بین هواداران این دو تیم همواره مطرح بوده هست. ولی باید دانست که همان طور که عابدزاده در رسانه ها تمایلی به گفتن تیم مورد علاقه اش ندارد، باید او را فراتر از رنگ ها و در قالب یک صورت ملی دید و دوست داشت.

مهم نیست که عقاب آسیا در دل کدام تیم را دوست دارد، مهم این است که او این قدر جهت هواداران دو تیم احترام قائل است که دوست ندارد آنها را برنجاند. عابدزاده هم در بین آبی ها و هم قرمزها محبوب است و برعکس خیلی از بازیکنانی که در دو تیم بازی کرده اند یا بین هیچ کدام یا یکی از آن ها محبوب هستند، در بین هواداران همه تیم ها محبوب بوده و همین شد که در نظرسنجی برنامه ۹۰ در سال ۸۹ با اختلاف محبوب ترین فوتبالیست آن وقت شد. شاید اگر باز هم نظرسنجی برگزار شود و همه بازیکنان در یک ظرف سنجیده شوند، چه بسا باز او محبوب ترین شود؛ آیا که محبوبیت او فرارنگی بوده و عابدزاده به خاطر درخشش در پکن و ملبورن و لیون و سایر بازی های ملی محبوب شده است است.

بگذاریم حجازی، حجازی بماند

محصور کردن عابدزاده در رنگ ها ظلم به اوست. مگر او می تواند لحظه های شیرین حضورش در استقلال، کسب جام با آن تیم و تشویق شدنش از سوی هواداران این تیم را فراموش کند؟ مگر می تواند بازی هایش جهت پرسپولیس و لطف هواداران این تیم به خود را از یاد ببرد؟ جهت همین است که امروز که از آن فضای پر سر و صدای دوران بازیگری دور شده است هست، دیگر تمایلی به بحث ها و کری خوانی ها ندارد.

او هر جا صحبت از فوتبال شده است هست، از لطف مردم به خودش گفته است و این یعنی او مردم را فراتر از رنگ ها می شناسد. بعد ما نیز باید او را فراتر از رنگ ها بشناسیم و اعتبار و خاطره او را خرج منازعات رنگی نکنیم.»

واژه های کلیدی: ایران | انقلاب | ایرانی | فوتبال | استقلال | انقلابی | استقلال | ایرانیان | هواداران | فوتبالیست | محبوب ترین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs