cerebric امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

cerebric: امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث متهم را شناسایی کنید ، سرقت‌های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها

پلیس آگاهی از شهروندان تهرانی خواست مامور قلابی بانک و بیمه را که از مادربزرگ‌ها کلاهبرداری می‌کرد را شناسایی و مخفیگاه او را لو دهند.

متهم را شناسایی کنید ، سرقت‌های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها

سرقت های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها/ متهم را شناسایی کنید

عبارات مهم : ایران

پلیس آگاهی از شهروندان تهرانی خواست مامور قلابی بانک و بیمه را که از مادربزرگ ها کلاهبرداری می کرد را شناسایی و مخفیگاه او را لو دهند.

به گزارش مهر، بیستم فروردین و از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره دزدی به عنف منزل در خیابان حبیب اللهی به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مردی میانسال بعد از ورود به منزل متعلق به یک زن ۶۵ ساله و اطلاع از محل نگهداری اموال با ارزش این زن اقدام به دزدی بیش از ۸۰ میلیون تومان طلا و جواهرات و وجوه نقد داخل منزل وی کرده و از محل متواری شده است است.

متهم را شناسایی کنید ، سرقت‌های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان «سرقت به عنف منزل» و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

پلیس آگاهی از شهروندان تهرانی خواست مامور قلابی بانک و بیمه را که از مادربزرگ‌ها کلاهبرداری می‌کرد را شناسایی و مخفیگاه او را لو دهند.

مالباخته بعد از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۵ دقیقه بامداد داخل منزل نشسته بودم که زنگ منزل به صدا درآمد؛ فردی خودش را مأمور بانک معرفی کرد و مدعی شد که من در قرعه کشی بانک برنده چند میلیون تومان پول شدم؛ به این بهانه این شخص که لباس سفید به تن داشت وارد منزل شد و بعد از لحظاتی از من درخواست مدارک شناسایی کرد تا به قول خودش امور اداری جهت تحویل پول قرعه کشی را انجام دهد. جهت آوردن مدارک شناسایی به سراغ کمددیواری داخل یکی از اتاق ها رفته بودم؛ ناگهان احساس کردم شخصی پشت سرم ایستاده! که به محض برگشتن با این شخص روبرو شدم؛ قصد اعتراض به حضور این شخص در داخل اتاق را داشتم که ناگهان به سمت من حمله ور شد و در حالیکه قدرت مقابله با او را نداشتم، تمامی طلا و جواهرات و پول هایم را از داخل کمد دیواری دزدی کرد و از محل متواری شد.

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با توجه به شیوه و شگرد دزدی به بررسی وقوع دزدی های مشابه پرداخته و اطلاع پیدا کردند که دزدی های مشابه دیگری در دیگر مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران دقیقاً به همین شیوه و شگرد رخ داده است.

بررسی بیانات مالباختگان تازه نشان داد که فردی با مشخصات یکسان و تحت عناوین «مأمور اداره بیمه» یا «کارمند بانک» و به بهانه های متفاوت «پرداخت حقوق مستمری» و یا «برنده شدن افراد در قرعه کشی بانک» به در منازلی که در تمامی آن ها افراد سالخورده (عمدتا پیرزن) زندگی می کنند، مراجعه کرده؛ بعد از ورود به منازل افراد، در صورت امکان به شیوه «کش روی» و در صورت اطلاع مالباختگان از هویت واقعی اش به شیوه «زورگیری» اقدام به دزدی وجوه نقد، طلا و جواهرات کرده و نهایتاً با یک دستگاه موتورسیکلت طرح ویو آبی رنگ از محل متواری شده است است.

متهم را شناسایی کنید ، سرقت‌های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها

کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی با بهره گیری از بیانات شکات و مالباختگان در خصوص مشخصات ظاهری سارق، شیوه و شگرد دزدی و نهایتاً بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای به نام فریدون ۵۰ ساله شدند.

بررسی سوابق فریدون حکایت از آن داشت که این شخص از مجرمان سابقه دار و حرفه ای با ۱۳ سابقه دستگیری و زندان است که در این ۱۳ فقره بارها به اتهام ارتکاب جرایم متفاوت کلاهبرداری، قاپ زنی و دزدی منزل از سوی پایگاه های متفاوت آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است و در بسیاری از پرونده دزدی های خود نیز دقیقاً به همین شیوه و تحت عناوین «مأمور اداره بیمه» و یا «کارمند بانک» اقدام به دزدی از افراد سالخورده کرده است.

پلیس آگاهی از شهروندان تهرانی خواست مامور قلابی بانک و بیمه را که از مادربزرگ‌ها کلاهبرداری می‌کرد را شناسایی و مخفیگاه او را لو دهند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، مدیر پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: در ادامه کارها پلیسی جهت دستگیری فریدون کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم اقدام به شناسایی آخرین محل سکونت وی در محدوده میدان هفت تیر کرده، در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که این شخص به واسطه کارها مجرمانه از سوی خانواده طرد و در حال حاضر بلامکان هست؛ لذا در ادامه پیگیری پرونده و به جهت دستگیری این متهم سابقه دار و حرفه ای و همچنین شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر این شخص از سوی بازپرس پرونده صادر شده است است.

وی افزود: از شهروندانی که موفق به شناسایی تصویرهای متهم شده است و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد این شخص دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۹۰۰۶ در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار دهند؛ همچنین از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند نیز دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی در جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

متهم را شناسایی کنید ، سرقت‌های مامورقلابی بیمه از مادربزرگ ها

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | شناسایی | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs