cerebric امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

cerebric: امنیت پادشاه عربستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی از من مرخصی گرفت! ، آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌گوید قالیباف به اندازه مدیر جمهور مشغله ندارد بعد می‌تواند کارهای شهرداری را هم در وقت تبلیغات ریاست جمهوری ادامه ده

از من مرخصی گرفت! ، آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران

آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران: از من مرخصی گرفت!

عبارات مهم : ایران

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید قالیباف به اندازه مدیر جمهور مشغله ندارد بعد می تواند کارهای شهرداری را هم در وقت تبلیغات ریاست جمهوری ادامه دهد.

مهدی چمران، شاید در آخرین نشست خبری خود در دوره چهارم شورا، به سئوالات خبرنگاران جواب داد. این توصیه ای بود که مدیر روابط عمومی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هم به آن اشاره کرد.

از من مرخصی گرفت! ، آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران

او در ابتدای سخنانش از تغییرات قانون شوراها به عنوان کاهنده اختیارات و جایگاه شوراها اشاره کرد و گفت: آنچه در قانون اساسی بوده در قانون شوراها به صورت کامل نیامده و مدیریت یکپارچه شهری که در اصل 100 قانون اساسی است را در قانون عادی نمی بینیم.

او گفت: ما نمی دانیم طبق قانون جدید، آخر دوره در 13 مرداد است یا در آخر مرداد. در ارتباط با بخشهای دولتی هم ما طرحهای زیادی را از طریق شورای عالی استانها به دولتها دادیم که بسیاری از آنها هنوز به تصویب نرسیده ولی بخشنامه ای صادر شد که جهت ما تعجب انگیز بود. گفتند شورایاریها را دیگر نمی توانید تشکیل بدهید و مشخص نیست آینده چه خواهد شد. البته در دوره های قبلی هم این بحثها بوده و گفتند شورایاری نباید باشد ولی فشار مردمی باعث تشکیل شورایاری ها شد. سه دوره انتخابات در پایتخت کشور عزیزمان ایران به صورت محلی انجام شد تا یک انتخابات سراسری قلمداد نشود، با این حال مطمئنیم شورایاریها کار خود را انجام خواهند داد.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌گوید قالیباف به اندازه مدیر جمهور مشغله ندارد بعد می‌تواند کارهای شهرداری را هم در وقت تبلیغات ریاست جمهوری ادامه ده

انتخابات شوراها با ردصلاحیت گسترده، بی معنی شده

رئیس شورای عالی استانها در ادامه سخنانش با پیش گرفتن بحث صلاحیت کاندیداهای شورا گفت: تشخیص صلاحیت بر عهده نمایندگان مجلس است و هم دوره قبل و هم این دوره، مشکلاتی را در کل کشور جهت شورائیان به وجود آورد. در استانی دیگر مانند گلستان، آذربایجان غربی و جاهای دیگر بر اساس سلایق خاصی، صلاحیت تعداد شوراییان، رد شد. در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم ردصلاحیت گسترده شوراییان را شاهدیم که مایه کمال تعجب هست. فکر نمی کنیم با توجه به اینکه مدارک و سخنی از مراجع 4 گانه علیه این افراد نبوده، فکر می کنیم نظر ها و سلایق خاص سیاسی حاکم شده. امیدواریم هر چه سریعتر این مسئله برطرف شود وگرنه انتخابات بی معنی خواهد بود.

او در ادامه با انتقاد به ردصلاحیتها در شورای شهر گفت: کسانی زندان رفتند و محکومیت داشتند، ولی دیدیم تایید شدند ولی کسانی که هیچ مشکلی نداشتند، ردصلاحیت شدند. این به علت سلایق سیاسی است و ناجوانمردانه هست. دوستان باید تصمیم عادلانه بگیرند. حیثیت مجلس زیر سئوال می رود که جناحی تصمیم می گیرند. خود این دوستان بر اساس تصمیم شورای نگهبان به مجلس رفته اند که این همه به تصمیم شورای نگهبان می تازند، خدای نکرده این باب، باز شود، پرسشها زیادی خواهد داشت و شاید شوراها به این فکر بیفتند که نظارتشان به جای دیگر واگذار شود که دچار این نظر ها و سلایق خاص نشوند.

درآمد شهرداری 2 هزار میلیارد تومان کم شد

از من مرخصی گرفت! ، آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران

او به عوض کردن قانون مالیات در ارزش افزوده هم اشاره کرد و گفت: با این تغییر، امسال 2 هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از بین رفت و درآمد پایدار شهرداری ها را با مسئله مواجه کرد.

چمران گفت: گاهی در شهرهای کوچک می بینیم ماهها حقوق کارگران و رفتگران به تعویق می افتد و مرتبا شهردارها به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آیند و به شورای عالی استانها یا وزارت کشور مراجعه می کنند تا رقم اندکی بگیرند و بروند پرسشها خود را حل کنند. همچنین شورای عالی استانها نه جهت دبیرخانه و نه جهت جلسات جا نداریم. ما در شورای عالی استانها، حتی جهت تشکیل اجلاس رسمی هم جا نداریم.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌گوید قالیباف به اندازه مدیر جمهور مشغله ندارد بعد می‌تواند کارهای شهرداری را هم در وقت تبلیغات ریاست جمهوری ادامه ده

آخرین اوضاع زیاد کردن کرایه ها

چمران در پاسخ به سئوالی راجع به کرایه ها گفت: تاکسیران ها مرتبا به ما می گویند به داد ما برسید و آیا در حق ما اجحاف می شود و همه چیز گران شده است جز کرایه تاکسی. ما تصویب کردیم ولی در فرمانداری با آن مخالفت می کنند. به همین علت بحث کرایه ها به هیات حل اختلاف ارسال شده است است و آنها می گویند نباید بپذیرید.

چرا قالیباف هر لحظه داوطلب ریاست جمهوری است؟

از من مرخصی گرفت! ، آیا قالیباف هر لحظه یک پای مسابقه ریاست جمهوری است؟/ چمران

خبرنگار شهری خبرآنلاین از او پرسید: به نظر شما آیا وجاهت دارد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با این همه مشغله چند سال به دنبال حضور در انتخابات ریاست جمهوری باشد و در نهایت، امور شهر را رها کرده و به تبلیغات بپردازد؟

چمران در پاسخ گفت: اول بگویید مسئولیت ریاست جمهوری و معاون اول سنگین تر است یا مسئولیت شهردار؟ قاعدتا مسئولیت آنها سنگین تر است ولی در انتخابات دوره دوم هم شرکت می کنند. در همه ادوار همینطور هست، همه مدیر جمهورها در دور دوم می آمدند و کاندیدا می شدند و مشکلی نبوده.

او در ادامه پاسخش تلویحا به خاطرات حضور احمدی نژاد در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: به شهردارها از سال 85 هم گفته ایم که اگر می خواهید به شهرستانها بروید، مرخصی بگیرید، آقای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هم رسما تقاضای مرخصی کرده و با مرخصی او هم موافقت شده. البته الان هم ایشان کار خود را انجام می دهند.

خبرنگار ما در ادامه پرسید یعنی آقای قالیباف در شهرستان ها که سفر می رود، پرسشها پایتخت کشور عزیزمان ایران را هم حل می کند؟ چمران گفت: او قاعدتا در شهرستانها نمی ماند و برمی گردد به پایتخت کشور عزیزمان ایران و به کارها پیگیری می کند.

سئوال بعدی را هم خبرنگار خبرآنلاین پرسید: آیا مرخصی آقای قالیباف در صحن شورای شهر به تصویب اعضا رسیده؟

چمران در پاسخ گفت: مرخصی ها را هیچ وقت در صحن نمی آوردیم، این یک مسئله مدیریتی است و از دوره اول هم رسم نبوده و در صحن نمی آورند. می آوردند مدیر تصویب می کرد و اجرا می شد.

روزنامه شهرداری از آن ور بام افتاد!

او در ادامه سخنانش با انتقاد از عملکرد روزنامه همشهری که وابسته به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، گفت: قانون می گوید نباید از امکانات شهرداری جهت ریاست جمهوری استفاده شود. روزنامه همشهری خیلی از مسایل فرامنطقه ای را هم ننوشته. ما به همشهری اعتراض داریم. شما با روزنامه های دولتی دیگر مقایسه کنید ببینید چه خبر است و چه طوری است؟ همشهری خبرهای خود ما را هم نمی نویسد. روز یک شنبه گذشته شورای شهر جلسه داشته ولی هیچ خبری راجع به جلسه شورا در هیچ صفحه ای منتشر نشده. من هر چه صفحات همشهری را زیر و رو کردم، چیزی از شورای شهر ندیدم، به عقیده من همشهری از آن ور بام افتاده.

اخبار اجتماعی – خبر انلاین

واژه های کلیدی: ایران | قانون | شهرداری | شورای شهر | قانون اساسی | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs